Tisztelt Szakmagyakorló Kolléga!

 

Rendhagyó, izgalmas konferenciára invitáljuk Önt június 6-ra a Lurdy Házba, ahol négy épületrekonstrukció fókuszú téma mellett szó lesz a fenntarthatóságról és a BIM tervezésről, sőt egy spanyol tanulmányút is gazdára talál (MÉK: 1,5 pont (2024/146))!

Emellett ne feledjék, hogy május 31-ig várjuk az elmúlt három évben elkészült családi házakat, középületeket, társasházakat az Év háza pályázaton!

Illetve várjuk Önöket május 31-én Dorogon, ahol a vakolatfelújítás, a felújító rendszerek és a műemlékvédelem kerül a fókuszba a Baumit központjában (MÉK 1 pont (2024/129))

 

Szerkezetek felújítása innovatív technológiákkal

Továbbképzés tervezőknek és kivitelezésben dolgozó szakembereknek esettanulmányokkal június 6-án
MÉK: 1,5 pont (2024/146)

 

Az eseményre főleg építészeket, de statikusokat és kivitelezésben dolgozó mérnököket is várunk június 6-án a Lurdy Házba, akik érdeklőnek a jellemzően meglévő épületek értékeinek megőrzéséről, tartós, innovatív anyagokkal és rendszerekkel történő felújításáról szóló aktuális információk iránt.

A szakmai nap alapvetően négy témát vesz górcső alá komplex előadási/workshop blokkjaiban. Szó lesz szerkezetek megerősítéséről, a vízszigetelés és a padlóbevonatok innovatív megoldásairól és az épületrekonstrukció izgalmas kérdéseiről, például a Rom-Vándor Program, a Szántódpusztai Majorsági épületek, iskola és az Etele Pláza érdekes műszaki megoldásai mentén. Emellett egy-egy előadás foglalkozik a fenntarthatósággal és a BIM tervezéssel, aktuálisan és a témához kapcsolódóan.

Előbbi előadója Beleznay Éva, fenntarthatósági szakértő, utóbbira pedig a BIMgroup szakértőjét, Csorba Leventét kérték fel a szervezők.

Emellett a nap végén a szervezők egy főre szóló dél-spanyolországi szakmai tanulmányúton való részvételt is kisorsolunk.

 

Tartsanak velünk!

RÉSZLETEK ÉS JELENTKEZÉS

 ÉV HÁZA 2024 Pályázat építészek számára

Benyújtási határidő: 2024. május 31. 16.00
Pályázni 2021. január 1-je után készült épülettel lehet.

A legrangosabb hazai, független pályázaton családi ház és középület főkategóriában , illetve társasház különdíjért ajánlhatják épületeiket az alkotók a szakmai zsűri figyelmébe. Újdonság, hogy a benyújtható pályaműveket ezúttal az elmúlt 3 évben, azaz 2021. január 1-je után elkészült épületek közül várják a szervezők. Idén is lesz közönségszavazás, ahol a két főkategória mellett ezúttal a társasházakról is várjuk a nagyközönség véleményét.

Hamarosan pedig indul egy újabb pályázat is, ahol az épületek megítélésnek fő szempontja a fenntarthatóság lesz.


A neves zsűri ezúttal is a két abszolút fődíj mellett a Magyar Építész Kamara és a Magyar Építőművészek Szövetsége szakmai különdíjait osztja ki. Ebben az évben második alkalommal a zsűri a leginkább példamutató társasházat jegyző építésziroda munkáját is különdíjjal jutalmazhatja, amelyet a pályázat főtámogatója, a Leier Hungária Kft. alapított.

A pályázat idén is a legnagyobb építőanyag-gyártók támogatásával zajlik. A családi ház kategória, a kategória főtámogató Terrán Tetőcserép Gyártó Kft-nek., a középület kategória pedig  a Meva Zsalurendszerek Zrt.-nek köszönhetően valósulhat meg.

Hagyományosan a nagyközönség véleményét is szondázzák a szervezők, hiszen a Knauf Ceiling Solutions Kft. támogatásával középület kategóriában, családi ház kategóriában pedig az OTP Ingatlanpont Kft. és az OTP Pénzügyi Pont Zrt. támogatásával lesz közönségszavazás. Sőt az Internorm Ablak Kft.-nek köszönhetően a tavalyi és idei társasházi pályázók munkái is megmérettetnek a közösségi oldalon.

Kérdések esetén a kiíró, a Build-Communication felelős munkatársa, Szelei Annamária áll rendelkezésre. (szelei.annamaria@buildmarketing.hu T: 06 30 688 2074)

Sikeres pályázást kívánunk!

PÁLYÁZATI KIÍRÁS

 

Vakolatfelújítás, felújító rendszerek, műemlékvédelem - gyakorlati szemmel

MÉK: 1 pont (2024/129)

  1. május 31. - Dorog

Az építőiparban tapasztalható szakemberhiány, a felújítások szerepének előtérbe kerülése kapcsán elemezzük azokat a gyakorlati tapasztalatokat és a homlokzatképző elveket, amelyekkel a „nagykönyvben” megírtakon túl a szakemberek akár nap mint nap találkoznak. Megvizsgáljuk a témát abból az akár újnak is mondható aspektusból is, hogy az esztétika mint fő felújítási szempont helyét, vajon milyen mértékben veszi át a felhasználható műszaki megoldásokkal elérhető energiahatékonyság, a költséghatékonyság, a környezettudatosság, vagy a minél kisebb ökológiai lábnyom kérdése. Sokak szerint ezek az elvek, ha túl lassan is válnak tényezővé, de egyre több helyen kerülnek szóba. A képzésen számos gyakorlati tapasztalatot, buktatót veszünk sorra, amelyek hasznosak lehetnek olyan tervezők, műszaki ellenőrök, felelős műszaki vezetők számára, akik az utólagos homlokzati hőszigetelés területén dolgoznak, de természetesen a téma iránt érdeklődő építész kollégákat is szeretettel várjuk a Baumit dorogi központjába.

Ízelítő a témából: Kötőanyagok, habarcsok működése - A vakolatok kötésének paraméterei, sólekötő-, szárító- és felújító vakolatok kötőanyagai, összetétele és működése - Jellemző rétegrendek - Tervezési szempontok - A használt rendszerek alkalmazási területei - A mintavételek és laborvizsgálatok módja és tartalma - A felújítás tervezése, a kivitelezés lépései, buktatói - Jellemző hibák, fontos szabályok és tudnivalók -Kiemelkedően kivitelezett épületek példák bemutatása, referenciák, tapasztalatok - Egyszerű vakolatfelújítás, kombinációs megoldások - NHL-rendszer - Műemléki épületek -  Cementtartalom - Hidrofóbizáló szerek és diszperziók felhasználása, illetve tilalma - Gyakorlati tapasztalatok, megvalósult példák, jellemző nehézségek, buktatók a műemlékfelújítások területén

RÉSZLETEK ÉS JELENTKEZÉS


Forrás: Tantermi képzések (buildrendezvenyek.hu)

Kategóriák

Hírek

Beküldte

Téglás Zsófia | 2024-05-23 16:05